Dobre informacje z naszych aptek

Aktualności

Choć praca farmaceutów w czasie pandemii nie jest łatwa, a Covid19 mocno zmienił rynek aptek, mamy pozytywne dane dla naszych partnerów biznesowych. 

Sprzedaż w aptekach na rynku ogólnopolskim – w ujęciu wartościowym – zmniejszyła się w maju 2020 r. o 19 procent (licząc rok do roku) – wynika z ostatnich danych firmy PEX (raport „Rynek apteczny w czasach epidemii”).

Tymczasem w naszej Sieci Aptek Partnerskich 4 Pory Roku nie odnotowaliśmy takiego dwucyfrowego spadku . Jeszcze lepszymi wynikami – w stosunku do danych dotyczących całej sprzedaży – możemy pochwalić się w kategorii „sprzedaż leków na receptę” (refundowanych i nierefundowanych).

– Ściśle współpracujemy z aptekami, aby jak najmniej dotknęły je zmiany związane z koronawirusem. Z naszymi partnerami, z właścicielami aptek, jesteśmy w stałym kontakcie. Koordynatorzy, czyli opiekunowie aptek partnerskich, wiedzą, kiedy dana placówka potrzebuje wsparcia, w czym leży problem, stąd reagujemy na bieżąco. W efekcie kondycja aptek w naszej sieci – mimo kryzysu związanego z epidemią – jest dużo lepsza niż pokazują to statystyki dla całego rynku – podkreśla Katarzyna Czajczyńska, prezes Sieci Aptek Partnerskich 4 Pory Roku.

Natomiast patrząc na dane za czerwiec 2020 r., widać, że pacjenci wracają do aptek, dzięki czemu rośnie obrót i średnia marża w naszej sieci. –  To dobry trend, który  – zakładamy  –  że będzie utrzymywał się w kolejnych miesiącach – podsumowuje Katarzyna Czajczyńska.

Na co dzień – w ramach Sieci Aptek Partnerskich 4 Pory Roku – działa ponad 130 aptek w różnych częściach kraju.  Zapraszamy do współpracy! Więcej informacji udzieli Anna Pawleta, kierownik ds. sprzedaży i marketingu, email: apawleta@apteka4poryroku.pl.

Poznaj naszych partnerów: https://www.apteka4poryroku.pl/nasi-partnerzy/