Dzielimy się najcenniejszym

Aktualności
Naprawdę nie potrzeba wiele, by pomóc, aby uratować czyjeś życie! Dlatego wzięliśmy udział w akcji oddawania krwi. Dołączcie do nas.
Koronawirus nas nie wystraszył. Z zachowaniem procedur bezpieczeństwa w sumie oddaliśmy dziewięć litrów krwi. Była to już druga firmowa akcja honorowego krwiodawstwa, jaką zorganizowaliśmy w tym roku w ramach Grupy Farmaceutycznej Investcare, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic.
Krwi nie można sztucznie wyprodukować. Poza tym ma ona ograniczony termin przydatności.

Działać, nie czekać

Pandemia COVID-19 nie zmniejsza zapotrzebowania na krew. Nieustannie czekają na nią m.in. ofiary wypadków i pacjenci onkologiczni. Tymczasem ze strachu przed koronawirusem mniej osób decyduje się na honorowe oddanie krwi. Dlatego tym cenniejsza była akcja naszych pracowników, która 6 października odbyła się przy siedzibie Grupy Farmaceutycznej Investcare w Mysłowicach.

– W firmowej akcji wzięłam udział po raz drugi. Zostałam krwiodawcą, ponieważ, uważam to za naturalne, płynące z serca działanie – mówi Anna Szwed, regionalny koordynator ds. sieci 4 Pory Roku. – Naprawdę nie potrzeba wiele, by pomóc. To tylko kwestia wygospodarowania czasu. Sama myśl, że moja krew może uratować komuś życie jest już dla mnie motywująca. Co to za filozofia? Po prostu idziesz i oddajesz, bo możesz pomóc. Nigdy przecież nie wiemy, kiedy to my sami lub ktoś z naszej rodziny, może potrzebować takiego wsparcia. Często musi się stać coś złego, aby zrozumieć, jak wiele zależy od nas! Ja nie chcę czekać, wolę działać. A obawy przed zakażeniem? Nie miałam ich. Właśnie dlatego, że w koronawirusie brakuje dawców, uznałam, że trzeba pomóc.

Podaruj życie

Krwi nie można sztucznie wyprodukować. Poza tym ma ona ograniczony termin przydatności. Dlatego gorąco zachęcamy – dzielmy się życiem!

– Krew w ramach naszej firmowej akcji oddawałam już po raz drugi. Dla zdrowych ludzi honorowe krwiodawstwo jest najtańszą formą pomocy innym. Dla potrzebujących wartość ta jest nie do określenia, więc pomoc dawców staje się bezcenna – podkreśla Anna Pawleta, kierownik do spraw sprzedaży i marketingu w Sieci Aptek Partnerskich 4 Pory Roku. – Dlatego namawiam każdego: jeśli tylko możesz, oddaj krew! Warto wiedzieć, że osiem osób tygodniowo musi oddać krew, by utrzymać przy życiu zaledwie jednego chorego na nowotwór. Dzielmy się życiem! Ja sześć lat temu zgłosiłam się również jako dawca szpiku w fundacji DKMS, do czego również gorąco namawiam.