Nasi Partnerzy

Z życia aptek

Katarzyna Walasek:
Trzeba być otwartym na zmiany
Zawód farmaceuty może być ostatnio kojarzony z licznymi przeobrażeniami, jednak niezmiennie jego sensem jest - i zawsze będzie - praca z pacjentem - podkreśla Katarzyna Walasek z apteki 4 Pory Roku w Częstochowie.
Izabela Winiarek:
Tutaj liczy się moje zdanie
W Sieci Aptek Partnerskich 4 Pory Roku nie działa się w oparciu o schematy, których trzeba się sztywno trzymać. Są zasady obowiązujące w całej sieci, ale jest też zrozumienie, że apteki znajdują się w różnych miejscach, więc w każdej z nich są inni pacjenci i inne potrzeby.
Zdjęcie - Pani Monika
Monika Domżałowicz:
Apteka to nie taśma produkcyjna
Jeśli chcemy dobrze dbać o naszych pacjentów, musimy znaleźć dla nich czas i musimy chcieć ich zrozumieć. Szczególnie, gdy chodzi o dzieci czy osoby starsze – mówi farmaceutka z płockiej apteki 4 Pory Roku.
Hanna Kopczewska:
O farmacji z angielskiej perspektywy
W czym farmaceuta może pomóc pacjentowi? Nie chodzi tu o dawkowanie leków czy fachowe wsparcie przy doborze suplementów diety. Otóż farmaceuta może być najlepszym korepetytorem z chemii, znanym pacjentom z całego osiedla!
pan Aleksander Porwit
Aleksander Porwit:
Apteka jak szwajcarski zegarek
Często to farmaceuci, podobnie jak pielęgniarki, są pierwszymi osobami, u których pacjenci szukają pomocy. Nieraz tego doświadczyłem. Czasami w dość szokujący sposób. Nie zapomnę, gdy pewnego dnia odwiedziła nas w aptece pani, którą zaniepokoiło sączące się znamię.
Iwona Krochmal:
Dba i o seniorów, i o młodzież
„Proszę pana, tabletek nie wolno popijać sokiem grejpfrutowym! Należy je popijać wodą!" - niejednokrotnie grzmi zza lady apteki. Jej twarzy nie opuszcza przy tym uśmiech. Zawsze jest wyrozumiała dla pacjentów, szczególnie dla seniorów.