Nasi Partnerzy

Z życia aptek

Sylwia Ścierska:
Mogę polegać na moim zespole
Szybkie przeorganizowanie pracy, zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom oraz pacjentom, obsługa niestandardowej liczby osób - ostatnie tygodnie były szczególnie trudne dla aptek.
Izabela Żmuda-Wasiniewska:
Mam świadomość ryzyka
Na początku epidemii wielu pacjentów chciało wykupić leki na zapas, na wszelki wypadek. Mieliśmy do czynienia z paniką. Dla mnie cała ta sytuacja wiązała się z dużym obciążeniem psychicznym.
Anna Jakubowska:
Szuflada w ladzie i dobre uczynki
Zrobiliśmy wszystko, by zabezpieczyć siebie i pacjentów. Mamy zamontowane szyby ochronne z pleksi, a towar wydajemy pacjentom za pomocą zamontowanej w ladzie przesuwanej szuflady.
Ewa Blin-Łopacka:
Dziewczyna z marzeniem o własnej aptece
Wraz ze wspólniczką ma aptekę partnerską 4 Pory Roku w przychodni w urokliwej dzielnicy Jaworzna. Swój biznes farmaceutka ze Śląska prowadzi nieprzerwanie już od 27 lat i mówi o zawodowej misji. Zaczęła od pustych 100 mkw.
Alina Kilian:
Farmaceutka na dwóch kółkach
Codziennie zamienia rowerowy trykot na aptekarski fartuch, i odwrotnie! Społeczniczka, zapalona cyklistka i farmaceutka jednocześnie. Aptekę w ramach sieci 4 Pory Roku prowadzi razem z mamą. Poznajcie Alinę Kilian.
Joanna Przyłucka – Jurga:
Warto dzielić się swoim czasem
Ze szczególną atencją podchodzi do seniorów. Nie tylko w swojej aptece. Regularnie odwiedza podopiecznych Domu Starości w Lesznie. – Troska i rozmowa to dla nich najlepszy podarunek - mówi Joanna Przyłucka – Jurga.
pan Aleksander Porwit
Aleksander Porwit:
Motywują mnie pacjenci, których przybywa
Aleksander Porwit to znany na lokalnym rynku farmaceuta, który prowadzi aptekę 4 Pory Roku na mysłowickich Kosztowach. Podkreśla, że pacjenci zawsze muszą być otoczeni najlepszą opieką.
Dominik Makara:
To był dla nas rok niespodzianek
Dominik Makara, farmaceuta z krwi i kości, ale też ekspert na rynku antyków, znany nie tylko na Podkarpaciu. Wraz z żoną prowadzi w Rzeszowie trzy placówki w Sieci Aptek Partnerskich 4 Pory Roku.
Barbara Genser:
Dobry zespół dodaje wiele energii
Jaki był 2019 rok dla farmaceutów? Na co chcą postawić w nowym roku w swoich aptekach, co chcieliby w nich zmienić, jakie mają prywatne plany na przyszłość – o to zapytaliśmy aptekarzy, przedstawicieli naszej sieci.
Katarzyna Moczulewska:
Jak nie zaskoczy pacjent, to przepisy
W aptece może wydarzyć się coś niespodziewanego. To, że ktoś ściągnie skarpetkę lub odsłoni plecy, by pokazać co mu dolega, już mnie nie dziwi. Mimo trudów związanych z takim biznesem, nie mogłabym robić czegoś innego.
Halina Woźnica-Kampa:
Jestem szczęściarą!
– Prowadzenie dwóch aptek to kłopoty razy dwa – mówi z uśmiechem Halina Woźnica-Kampa, farmaceutka, właścicielka placówek w Sieci Aptek Partnerskich 4 Pory Roku. Chociaż pracuje w niewielkich miejscowościach, często przyjeżdżają do niej pacjenci z odległych części Śląska.
Katarzyna Walasek:
Trzeba być otwartym na zmiany
Zawód farmaceuty może być ostatnio kojarzony z licznymi przeobrażeniami, jednak niezmiennie jego sensem jest - i zawsze będzie - praca z pacjentem - podkreśla Katarzyna Walasek z apteki 4 Pory Roku w Częstochowie.
Dominik Makara:
Farmaceuta, który łamie stereotypy
Nadal funkcjonuje opinia, że farmaceuta to smutny człowiek w okularach i fartuchu, który stoi za ladą i zajmuje się jedynie odczytywaniem nieczytelnych bazgrołów z recept. A aptekarze to przecież często ludzie z pasją.
Izabela Winiarek:
Tutaj liczy się moje zdanie
W Sieci Aptek Partnerskich 4 Pory Roku nie działa się w oparciu o schematy, których trzeba się sztywno trzymać. Są zasady obowiązujące w całej sieci, ale jest też zrozumienie, że apteki znajdują się w różnych miejscach, więc w każdej z nich są inni pacjenci i inne potrzeby.
Zdjęcie - Pani Monika
Monika Domżałowicz:
Apteka to nie taśma produkcyjna
Jeśli chcemy dobrze dbać o naszych pacjentów, musimy znaleźć dla nich czas i musimy chcieć ich zrozumieć. Szczególnie, gdy chodzi o dzieci czy osoby starsze – mówi farmaceutka z płockiej apteki 4 Pory Roku.
Hanna Kopczewska:
O farmacji z angielskiej perspektywy
W czym farmaceuta może pomóc pacjentowi? Nie chodzi tu o dawkowanie leków czy fachowe wsparcie przy doborze suplementów diety. Otóż farmaceuta może być najlepszym korepetytorem z chemii, znanym pacjentom z całego osiedla! Poznajcie historię Pani Hanny.
pan Aleksander Porwit
Aleksander Porwit:
Apteka jak szwajcarski zegarek
Często to farmaceuci, podobnie jak pielęgniarki, są pierwszymi osobami, u których pacjenci szukają pomocy. Nieraz tego doświadczyłem. Czasami w dość szokujący sposób. Nie zapomnę, gdy pewnego dnia odwiedziła nas w aptece pani, którą zaniepokoiło sączące się znamię.
Iwona Krochmal:
Dba i o seniorów, i o młodzież
„Proszę pana, tabletek nie wolno popijać sokiem grejpfrutowym! Należy je popijać wodą!" - niejednokrotnie grzmi zza lady apteki. Jej twarzy nie opuszcza przy tym uśmiech. Zawsze jest wyrozumiała dla pacjentów, szczególnie dla seniorów.
Barbara Genser:
Pani Basia od spraw niemożliwych
„Dzień dobry, poproszę agrafki?”, „Czy sprzeda mi pani żyletki?” – to jedne z najdziwniejszych pytań, jakie stojąc za apteczną ladą, usłyszała farmaceutka Barbara Genser. W swojej karierze zetknęła się z mnóstwem nietypowych próśb pacjentów.
Barbara Okólska
Podróż do przeszłości z Barbarą Okólską
Z wieloma spośród właścicieli aptek współpracujemy od lat! Pamiętamy, jak rozwijały się ich firmy. Dziś chcemy Wam przedstawić Panią Barbarę Okólską, która w sieci Aptek Partnerskich 4 Pory Roku ma od lat dwie apteki w Jaworznie. Jak zaczynała?