Nasza misja jest niezmienna

Aktualności
Dekadę temu, gdy Sieć Aptek Partnerskich 4 Pory Roku rozpoczynała działalność, były z nami cztery apteki. Dziś w naszej rodzinie mamy setki niesamowitych farmaceutów i jesteśmy w TOP 10 sieci aptek.

– Apteki Partnerskie 4 Pory Roku to przedsięwzięcie, w które włożyliśmy całe swoje serce, entuzjazm i zaangażowanie. Było to dla nas tym bardziej wartościowe, że tworzyliśmy ten projekt razem z naszymi wieloletnimi klientami i partnerami. To nie tylko część naszej historii, to także wieloletnie przyjaźnie. Z właścicielami niezależnych aptek wspólnie budowaliśmy sieć, bazując na doświadczeniu, ale też na intuicji i wzajemnym zaufaniu, często prawie bezgranicznym – wspomina Dariusz Kucowicz, prezes Grupy Farmaceutycznej Investcare, w skład której wchodzi Sieć Aptek Partnerskich 4 Pory Roku.

Katarzyna Czajczyńska, prezes Pharmacy Solutions.

Bo apteka to nie supermarket

Na co dzień siecią aptek 4 Pory Roku zarządza spółka Pharmacy Solutions, w której nadal pracuje wiele osób będących z nami od samego początku. Są wśród nich i farmaceuci, i koordynatorzy, i handlowcy.

– Świadczy to o tym, że poza rozwojem, zachowaliśmy swoją tożsamość i nie zboczyliśmy z kursu, czyli nie zapomnieliśmy o misji, z jaką startowaliśmy dekadę temu – podkreśla Katarzyna Czajczyńska, prezes Pharmacy Solutions.

I dodaje: – Nadal bardzo dbamy o to, aby apteka nie zmieniała się w supermarket i pozostawała placówką, w której farmaceuci z oddaniem mogą realizować się w zawodzie, do którego zostali powołani. Zawsze pozwalamy zachować tożsamość lokalnym biznesom aptecznym – wielokrotnie rodzinnym, przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Szanujemy naszych partnerów i pozostajemy z nimi w ciągłej relacji poprzez dialog, który jest dla nas kluczem do zrozumienia ich potrzeb – mówi Katarzyna Czajczyńska.

Solidne fundamenty

Przez 10 lat sytuacja na rynku aptek bardzo się zmieniła. Nasza sieć także. Szczególny był jednak ostatni rok, kiedy pandemia postawiła przed całą branżą farmaceutyczną nieznane dotąd wyzwania.

– Nie pozostawiliśmy naszych partnerów bez wsparcia. Koordynatorzy naszej sieci, ale także zespół z hurtowni Medicare-Galenica (która w tym roku świętuje 30-lecie działalności) zawsze byli i są wsparciem dla właścicieli aptek – podkreśla Katarzyna Czajczyńska. – Sytuacja rynkowa wymagała od nas nie tylko bycia jeszcze bardziej konkurencyjnym i dostarczania nowych narzędzi do budowania przewagi na lokalnym rynku, ale także rozwiązywania codziennych problemów, jakie niosła – i nadal niesie – ze sobą pandemia.

Mamy jednak solidne fundamenty. Działamy w Grupie, w której zawsze stawiamy na jakość, bezpieczeństwo i uczciwe podejście. To procentuje i pozwala na szersze wsparcie aptek partnerskich.

– Jesteśmy dumni, że hurtownia farmaceutyczna z naszej Grupy – Medicare-Galenica, z którą ściśle współpracujemy, może pochwalić się Certyfikatem DPD (Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej) oraz Oscarem Farmacji (Naczelna Izba Aptekarska głosami farmaceutów, przyznała hurtowni Medicare-Galenica niezwykłe wyróżnienie: tytuł Mecenasa Samorządu Aptekarskiego) – dodaje Katarzyna Czajczyńska. – Także inna spółka z naszej Grupy, prowadząca portal rezerwacyjny allecco.pl, wspiera działalność aptek stacjonarnych w czasach, gdy Internet wpływa na rozkład sił na rynku. Współpracując z allecco.pl, przyprowadzamy pacjentów z Internetu do aptek. Łączymy tradycję z nowoczesnością, nie zapominając o skutecznej polityce zakupowo-sprzedażowej, która ma dawać aptekom przewagę rynkową. Jednocześnie zawsze stawiamy na pierwszym miejscu potrzeby pacjenta oraz najwyższą jakość oferowanych usług i towarów w naszych placówkach.

W imieniu spółki Biocanto – zaprosiliśmy naszych partnerów z aptek 4 Pory Roku – do współpracy, oferując produkty tej marki powstałe przy zaangażowaniu członków Rady Farmaceutycznej Biocanto – aktywnych naukowo i zawodowo. Jakość produktów Biocanto jest sprawdzana poprzez audyty u dostawców, badania laboratoryjne i jakościowe. To kolejny dowód na to, że działamy z pełnym zaangażowaniem i nie wybieramy dróg na skróty – podsumowuje Katarzyna Czajczyńska.

Zobowiązanie na przyszłość

Nie tracimy z oczu naszej misji! Będziemy doskonalić wszystko to, na co pracowaliśmy przez ostatnie 10 lat. Łączymy szacunek dla tradycji, dla tożsamości – przy jednoczesnym wykorzystaniu dostępnych innowacji i nowoczesnych rozwiązań gwarantujących przewagi naszym partnerom – to zobowiązanie na kolejną dekadę.