Nowy wiceprezes w spółce

Aktualności

Piotr Sawicki od czerwca 2020 r. jest wiceprezesem Pharmacy Solutions – spółki, która zarządza Siecią Aptek Partnerskich 4 Pory Roku.

– Piotr odpowiada za harmonijny rozwój aptek partnerskich 4 Pory Roku, a w szczególności za analizę rynku detalicznego pod kątem konkurencyjności. Łączy stanowisko w Pharmacy Solutions  ze stanowiskiem dyrektora handlowego w Medicare-Galenica, ponieważ praca koordynatorów pracujących w sieci aptek 4 Pory Roku oraz handlowców  w Medicare-Galenica przenika się wzajemnie – wyjaśnia Dariusz Kucowicz, prezes Grupy Farmaceutycznej Investcare.

Jakie priorytety wyznaczył sobie na początek Piotr Sawicki? – W biznesie stawiam na partnerstwo. Partnerstwo, które buduje relacje, ponieważ dobre relacje pozwalają na zaufanie partnerów do siebie, co z kolei ma pozytywny wpływ na poczucie bezpieczeństwa wszystkich stron – podkreśla nowy wiceprezes w Pharmacy Solutions i dyrektor  ds. handlowych w Medicare-Galenica.

Przyznaje, że dziś sytuacja na rynku farmaceutycznym nie jest łatwa, bo piętno odcisnął na nim koronawirus. – Mam świadomość, że wiele aptek jest w ciężkiej sytuacji, co przekłada się na coraz trudniejsze położenie hurtowni oraz producentów leków. Część aptek może mieć przejściowe kłopoty, ale inne mogą mieć trudności z przetrwaniem bez pomocy hurtowni. Dlatego tak ważne jest tworzenie i wdrażanie programów pomocowych dla aptek, dopasowanych do ich potrzeb – dodaje. 

Co po pracy robi Piotr Sawicki? Nie wyobraża sobie spędzania wolnego czasu bez aktywności fizycznej. – Uwielbiam grać w piłkę nożną czy siatkówkę. Lubię też odpocząć przy wędkowaniu. Zimą wybieram narty, brydża lub szachy – mówi.