Z radością wsparliśmy Szlachetną Paczkę

Aktualności
W tym roku po raz kolejny, wraz z Grupą Farmaceutyczną Investcare, włączyliśmy się przed Świętami w przygotowanie Szlachetnej Paczki dla potrzebującej rodziny.

Szlachetna Paczka to wyjątkowa inicjatywa. Co roku wolontariusze i darczyńcy otaczają opieką rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji. Istotne, by była to mądra pomoc: nieprzypadkowe przedmioty, tylko podarunki, które pomogą rodzinie wyjść na prostą.

„Nasza” schorowana rodzina

W tym roku wsparliśmy dwuosobową rodzinę: zmagającą się z chorobą nowotworową panią Agnieszkę oraz jej syna Andrzeja.

Po odliczeniu kosztów związanych z utrzymaniem mieszkania, a także po wykupieniu leków, miesięczny dochód rodziny wynosi 852 złote. Podstawowe potrzeby – poza żywnością czy chemią gospodarczą – to oczywiście buty, ciepłe ubrania.

Rodzinie brakowało także opału na cały sezon, ale nie miała również telewizora. Syn odrabiał zdalne lekcje na telefonie, marząc o laptopie.

Ofiarność zespołu

Dzięki ogromnemu odzewowi ze strony wszystkich pracowników Grupy Investcare, w tym naszego zespołu, nie tylko byliśmy w stanie spełnić wszystkie potrzeby rodziny, ale także podarować jej dodatkowe prezenty. Wśród nich znalazł się m.in. nowy laptop dla Andrzeja, który ułatwi mu naukę i udział w e-lekcjach. Osobnym transportem przyjechał też opał.

To była już kolejna edycja Szlachetnej Paczki, w którą się zaangażowaliśmy. Raz pomagamy rodzinom w ramach tej inicjatywy, ale są też lata, gdy przygotowujemy paczki dla osób, z którymi współpracujemy, a które np. dotknęła poważna choroba, uległy wypadkowi lub innemu, tragicznemu zdarzeniu. Najważniejsze, aby dzielić się tym, co mamy z potrzebującymi.